Klánovice aneb cesta tam a zase zpátky

Klánovice aneb cesta tam a zase zpátky
Typ akce: 
Turistika
Datum: 
17.02.2018 08:00

 

Vážení přátelé procházek a pochodů,

Klub českých turistů vás zve na 6. ročník pochodu
 

"KLÁNOVICE aneb CESTA TAM A ZASE ZPÁTKY".
 

START: železniční stanice Praha-Klánovice

Trasy 20 a 33 km: od 8.00 do 10.00 hod.
Trasy 14 a 7 km:   od 9.30 do 11.00 hod.

Na startu dostanete popis trasy, podle kterého se vydáte do cíle, a ve kterém za odměnu obdržíte kromě diplomu a razítek další pozornost. Pochod patří mezi mezinárodní pochody IVV a dvěstě vybraných pochodů v ČR tkz. Dvoustovku. Je zařazen i do cyklu pochodů Prahou turistickou. Kdo chcete, můžete si s sebou vzít mapu okolí Prahy–východ. Letos si můžete vybrat ze čtyř tras.

Nejkratší trasa 7 km je především určená dětem a rodičům, prarodičům. Projdete se Klánovickým lesem k Novým Dvorům kolem bývalé hájovny, po naučné stezce Lesní galerie. Z informačních tabulí se dovíte o přírodních, kulturních a historických zajímavostech Klánovic a okolí. Tabule jsou zde rozmístěny od roku 2014. Hlavní koordinátor projektu je Zita Kazdová. Obrázky namalovaly děti Masarykovy ZŠ v Újezdě nad Lesy, básničkami je doplnila Lucie Černá. Abyste se nenudili můžete se cestou pobavit plněním různých zábavných úkolů, za které na vás čeká v cíli odměna. Pro děti je připravena ještě sladkost.

Trasa 14 km vede zpočátku stejnými místy jako předchozí (7 km) trasa. Za Novými Dvory se odklání na Xaverov, Běchovice a opět Klánovicemi.

Delší trasa 20 km vás provede ještě Dubčí, PP Lítožnice (orientační body trasy: Nové Dvory – Xaverovský les – Běchovice – Dubeč – PP Lítožnice – Běchovice)

Nejdelší trasa 33 km vás kromě předchozích míst provede krásnými místy k Podleskému rybníku s památnými duby, kolem ohrad s různými zvířaty v Netlukách, kolem bývalého hradu Květnice, podél Škvorecké obory a dalšími pěknými místy až do cíle (orientační body trasy: Nové Dvory – Xaverovský les – Dolní Počernice – Dubeč – Uhříněves – Netluky – Královice – Koloděje – Sibřina – Květnice – Dobročovice – Újezd)

Je jen na vás, jakou trasu si vyberete. Zatím největší počet účastníků byl v roce 2014 v počtu 447 lidí, z toho 31 dětí a několik čtyřnohých přátel, i přes nepřízeň počasí. Přijeli turisté přímo z Klánovic a okolí, ale také z např. Mimoně, Stochova, Náchoda, Kadaně, Havlíčkova Brodu a dalších koutů naší vlasti. Nejde o to se jen protáhnou, ale také poznat krásná místa, zastavit se, načerpat energii, kochat se a fotografovat. Cestou i v cíli se můžete občerstvit. Ale ze všeho nejdůležitější je váš pocit, že jste udělali něco pro své zdraví fyzické i duševní.

CÍL: železniční stanice Klánovice, restaurace Smolík 11.30 – 19.00 hod.

 

Další informace najdete na stránkách turistického oddílu, který pro vás pochod připravil: www.kct-praha-karlov-turban.webnode.cz. Těšíme se na vás! Zdrávi došli!

Marta Kravčíková, Klub českých turistů, odbor Praha – Karlov, oddíl TurBan.