Geologická zahrada

Vítejte v Geologické zahradě v Dolních Počernicích !

Naučná stezka s názvem "Geologická zahrada" byla slavnostně otevřena v září 2014 v rámci zahradní slavnosti Babí léto. Nachází se ve volně přístupném parčíku za místním hřbitovem, na samém okraji přírodní rezervace V Pískovně. V zahradě je vystaveno a poutavou, naučně-zábavnou formou popsáno celkem 21 vzorků hornin.

Při otevření zahrady bylo představeno prvních 11 vzorků hornin hlavního města Prahy a jejího blízkého okolí, které zachycují vývoj oblasti v intervalu od 600 miliónů let do současnosti.

Virtuální prohlídka Geologické zahrady

II. etapa geologické zahrady, otevřená o tři roky později v září 2017, rozšířila dosavadní stezku o 10 nových vzorků hornin převážně ze středočeské oblasti.

Virtuální prohlídka Geologické zahrady - 2. etapa

Geologická zahrada byla založena z čistého nadšení. Má poučit, ale především potěšit. Věříme, že si k nám za neformálním vzdělávání o neživé přírodě najde cestu široká veřejnost.

Projekt byl podpořen z grantového systému hl. m. Prahy pro oblast životního prostředí. Nositelem projektu je obecně prospěšná společnost MCN, která nejen v Dolních Počernicích realizovala řadu úspěšných projektů.

Významné poděkování patří Ing. Jakubovi Trubačovi a Mgr. Lukášovi Vondrovicovi z Přírodovědecké fakulty UK v Praze, kteří se na projektu významně podíleli.

 

Kde se Geologická zahrada nachází?


 

Fotogalerie: 
Geologická zahrada
Geologická zahrada
Geologická zahrada
Geologická zahrada
Geologická zahrada
Geologická zahrada