Požár RD

Včerejší požár v podkroví rodinného domu v ul. Nad Rybníkem si vyžádal druhý stupeň požárního poplachu kvůli velkému počtu nasazení sil a prostředků. Na místě zasahovalo nejen pět profesionálních jednotek pražských hasičů, ale také Vojenská jednotka letiště Kbely a jednotka sboru dobrovolných hasičů z Běchovic.

Před příjezdem hasičů zachránili příslušníci PČR z domu tři ženy. Z okolních domů preventivně evakuovali šest dalších osob. Na místě zasahovaly všechny složky IZS, zdravotníci byli na místě preventivně a tři osoby z hořícího domu prohlédli.

Hustý černý kouř byl vidět už z dálky a na krajském operačním a informačním středisku přijali hned několik volání. První z nich bylo z hořícího domu a oznamovatelka byla velmi rozrušená. Když přijela první satalická jednotka k hořícímu domu, byla střecha už z jedné čtvrtiny v plamenech.

Hořela podkrovní místnost a kouřem bylo zasaženo a zničeno celé patro. Hydrant, který byl blízko u domu, nebyl funkční a tak hasiči natáhli dopravní vedení k dalšímu, cca o 100 m dál. Hasili třemi vodními proudy, použili k hašení i žebřík. Příčina vzniku požáru je v šetření, z požářiště byly odebrány vzorky a odeslány ke zkoumání do Technického ústavu požární ochrany.

Zdroj: www.pozary.cz