Uklízejme po svých psech

„UKLÍZEJME PO SVÝCH PSECH“  - … chceme tu mít přece čisto!

Vidíme je občas všichni – psy „pod dohledem“ i volně pobíhající, ulevující si všude, kde je napadne. Někdy si tento nechtěný dárek dokonce přineseme na botě domů. Přitom by stačilo tak

málo – mít po ruce nějaký ten pytlík a uklidit po svém miláčkovi tak, jak to každý z nás udělá automaticky i po sobě doma. Ačkoli pracovníci úřadu pravidelně doplňují sáčky na psí exkrementy  (bohužel to tak nevypadá, protože si nějaký nenechavec dělá zásoby...), nepřetržitě se starají o úklid veřejného prostranství a neustále musí opravovat rozbité koše, nikdy nemůžou být úplně všude. Stejně je to na svědomí všech, jak hezky se chovají ke svému okolí.

Co takhle nastartovat pozitivní změnu? Vždyť nám to všem znepříjemňuje život. Ne náhodou se tento problém dokonce dostal do „TOP 10“ na loňském 5. Fóru Zdravé MČ.

MČ se tedy zaměřila ve výchovném působení na ty nejmenší, kteří by snad svým pojetím a svou bezprostředností mohli dát správný impuls dospělákům. Pro děti z MŠ a 1. stupně ZŠ vyhlásila výtvarnou soutěž na toto téma. Vyhodnocení a výstava těch nejzajímavějších prací proběhne v rámci 6. Fóra dne 14. května v hotelu Svornost a poté budou vystaveny v prostorách škol.

Věříme, že se leckdo „chytne za nos“ a odměnou bude čistší prostředí pro všechny z nás.