Oranžové kontejnery na staré oblečení

Zima udeřila v plné síle. Z šatníků vytahujeme ty nejhuňatější svetry a čepice a v každodenním shonu nás nejspíš sotva napadne, jak zvládají mrazivé dny lidé bez domova. Těm jde o život a zachránit je může teplé oblečení. A třeba právě to, které lidé odložili. Oranžové kontejnery tedy mohou zachránit život.

V Praze oblečení pro potřebné třídí společnost POTEX s. r. o. celoročně, nyní v zimě má však každý kousek teplého oblečení pro lidi na ulici obrovský význam. Neziskové společnosti Charita ČR, Naděje, Progressive, CSSP a Sananim vítají každou bundu, svetr, mikinu, čepici i šálu. Důležité je i vrstvení oblečení, hodí se tedy i tílka, trička, legíny, punčocháče či podvlékačky.

V loňském roce Potex předal charitám 37.574 kg vytříděného textilu. V současném mrazivém počasí je potřeba teplého oblečení nejvyšší!

Pokud ani vám není lhostejná pomoc lidem v nouzi, neváhejte probrat své šatníky a darovat teplé oblečení. Přehledný seznam kontejnerů POTEX s.r.o. v Praze a okolí najdete na www.potex.cz.