MČ Praha Dolní Počernice

Aktuálně z ÚMČ a MČ

Aktualita

Aktuální opatření - přehledně

Všechna aktuální opatření, nařízení vlády, jejich detail, platnost a jednoduché vysvětlení najdete přehledně a jasně na tomto webovém odkazu: https://covid.gov.cz/  

Aktualita

Informační zpravodaj PID č. 07/2022

V příloze najdete další vydání Informačního zpravodaje PID, ve kterém se dočtete následující novinky: Posílení nočních autobusů od 2. 8. 2022 Změny linkového vedení tramvají od 13. 8. 2022 Nová... (číst více)

Aktualita

Částečná uzavírka Jižní a Štěrboholské spojky

Od 30.7.2022 do 11.12.2022 bude probíhat běžná údržba komunikací s částečnou uzavírkou. Údržba bude probíhat o sobotách od 9:00 do 18:00 a o nedělích od 7:00 do 15:00. Údržbu provádí: Technická... (číst více)

Aktualita

Tichá linka pro osoby s poruchou sluchu

Tichá linka nabízí online tlumočení do českého znakového jazyka a přepis mluvené řeči do textu v reálném čase. V praxi to znamená, že si osoba se sluchovým postižením vezme tablet nebo... (číst více)

Aktualita

Kotlíkové dotace

Hlavní město  Praha Magistrát hl. m. Prahy Odbor ochrany prostředí Oddělení environmetálních projektů Vážení Pražané, oslovujeme Vás, abyste pomohli dále zlepšovat životní prostředí v Praze,... (číst více)

Aktualita

VOLBY DO ZASTUPITELSTVA MČ PRAHA – DOLNÍ POČERNICE A HL. MĚSTA PRAHY

Prezident ČR vyhlásil dne 13.4.2022 termín obecních voleb na 23. a 24. září 2022. V těchto dnech se uskuteční volby do Zastupitelstva městské části Praha – Dolní Počernice a současně... (číst více)

Slovo starosty

Sečení trávy

Starosta

Vážení spoluobčané,

pokud shledáte, že některé pozemky v naší MČ jsou neupravené, resp. neposekané, tak je to z důvodu dlouhotrvajících nadprůměrných teplot. V tomto období je doporučeno trávu nesekat. Přestože máme sekání trávy nasmlouvané s profesionální firmou, vydal jsem příkaz k jeho pozastavení. Po návratu počasí do běžných teplot sekání trávy obnovíme a uvedeme veřejní prostranství do náležitého stavu.

S přáním užívání si pěkných dovolených

 

                                                      ... (číst více)