MÁ VLAST CESTAMI PROMĚN - putovní výstava v Dolních Počernicích; 16.-25.9.20106

MÁ VLAST CESTAMI PROMĚN - putovní výstava v Dolních Počernicích; 16.-25.9.20106

Národní putovní výstava MÁ VLAST CESTAMI PROMĚN přináší svědectví o zvelebování opomíjených míst a objektů v sídlech a krajině. O proměnách chátrajících staveb v důstojné objekty s užitečnou náplní, o zkrášlených náměstích a návsích, o rekonstruovaných nádražích, zachráněných sakrálních stavbách a znovuoživené přírodě.

V roce 2016 vstupuje národní putovní výstava již do svého 8. ročníku, kterého se zúčastnila i naše městská část s proměnou zámeckého parku – štěpnice. Část výstavy, která čítá celkem 7 kolekcí rozdělených dle krajů, se tak na svém putování naší vlastí zastavila i v Dolních Počernicích. V týdnu od 16.-25.9.2016 se tak můžete v zámeckém parku - štěpnici seznámit s proměnami míst a sídel v krajích hl. m. Praha, středočeský a jihočeský, vyobrazených a popsaných na výstavních panelech. Srdečně vás tak zveme na procházku.  

Zaujme-li vás některá proměna, jste rovněž srdečně zváni k návštěvě webu www.cestamipromen.cz, kde vás čeká vedle množství informací a informací o aktuálním putování výstavy i možnost hlasovat o nejzajímavější proměnu ročníku 2016. Na mapě si můžete rovnou najít trasu, kudy k proměně skutečné. Pro kterou proměnu budete hlasovat Vy? K hlasování přejděte ZDE.

 

„Příznivé změny prospívají krajině i lidským srdcím“

Asociace Entente Florale CZ – Souznění, z.s.  – organizační a produkční tým výstavy Má vlast cestami proměn