Změny v autobusové dopravě od 15.10.2016

Změny v autobusové dopravě od 15.10.2016

Regionální organizátor Pražské integrované dopravy (ROPID) zveřejnil v těchto dnech komplexní změny v autobusovém provozu, které vstoupí v platnost 15. října /sobota/ tohoto rokuRozsáhlé změny reagují na kapacitní problémy ve vybraných lokalitách, ve kterých došlo v uplynulých letech k výstavbě velkých obytných celků. K úpravám linkového vedení přispěly jak výsledky z přepravních průzkumů, tak řada stížností a žádostí cestujících, či podněty jednotlivých městských částí, které jsou pro organizaci ROPID jedním z hlavních partnerů při řešení problematiky v dopravní obsluze.  

Změny se týkají severní, východní a jižní části hl. m. Prahy. Dolních Počernic se úpravy linkového vedení autobusových linek dotknou následovně:
 

  • 109: změna jízdního řádu 

Zavádí se 3 páry spojů v pracovní dny večer a o víkendu, které jsou prodlouženy o úsek Dolní Počernice – VÚ Běchovice a zřizují se přestupy s vlaky linek S1 a S7 v zastávce Nádraží Běchovice, střed. Dochází tak ke změně jízdního řádu.
Trasa PALMOVKA – DOLNÍ POČERNICE – VÚ BĚCHOVICE zůstává beze změny.
 

  • 110: změna trasy

Linka bude prodloužena o úsek Hostavice – Dolní Počernice. Na druhé straně linky je většina spojů nově ukončena v zastávce OC Čakovice.
 

  • 296: linka mění číslo na 224, trasa doznává drobné změny a jsou upraveny i provozní parametry

Linka 224 (původní 296) je v jižní části své trasy zkrácena pouze do zastávky Sídliště Petrovice (v úseku na Háje je nahrazena prodloužením linky 175). V severní části trasy jsou upraveny vložené spoje linky 224 (dříve 296) do trasy Nádraží Kyje – OC Černý Most a v oblasti Horních Počernic je linka 224 (dříve 296) nově vedena přes zastávku Svépravice, aby bylo zajištěno přímé spojení z této lokality k Nádraží Horní Počernice.

Vedení trasy: 

NÁDRAŽÍ HORNÍ POČERNICE - Sekeřická (T) - Ratibořická - Prachovská - Svépravice - Krahulčí - Libošovická - Chvaly - Slatiňanská - OBCHODNÍ CENTRUM ČERNÝ MOST - Černý Most - Černý Most (Z) - Breitcetlova - Bryksova - Kapitána Stránského - Doležalova - Generála Janouška - VAJGARSKÁ - Tálínská - Lánská - NÁDRAŽÍ KYJE - Kyjský hřbitov - Sídliště Jahodnice - Jahodnice - Lomnická (Z) - Hostavice - Novozámecká - Studenecká (Z) - Stará obec (Z) - Škola Dolní Počernice - Stará obec (T) - Ke Hrázi (T) - Svatoňovická (T) - Rtyňská - Novoštěrboholská - Drobná - Škola Štěrboholy - Štěrboholy - Obchodní centrum Štěrboholy - Ústřední - Kutnohorská - Dolnoměcholupská - Dolní Měcholupy - Nádraží Horní Měcholupy - Boloňská - Boloňská - Na Vartě - Bolevecká - Livornská - Nové Petrovice - Veronské náměstí (Z) - Poliklinika Petrovice - Wattova (T) - SÍDLIŠTĚ PETROVICE
 

  • 163: nemění se
     

  • 263: nemění se

 

Podrobné mapky pro konkrétní lokality a veškeré podklady je možné stáhnout na adrese: https://ropid.cz/autobusy2016/.