Praha 14 kulturní

Datum: 
18.05.2020 15:45

Je pravda, že v minulém týdnu to s otevřenými zahrádkami úplně nevyšlo. Počasí nám zkrátka nepřálo. Tak si dáme repete? Konečně to vypadá na nefalšovaný máj! Stavte se za námi na Plechárně každý den od 14 do 21 hodin a na H55 od 13 do 20 hodin. Z nabídky H55 doporučujeme třeba espresso tonik, dokonalé jarní osvěžení, které vás zároveň nakopne. 

V H55 navíc konečně zase funguje pobočka Městské knihovny. Jen pozor - otevírací doba je malinko odlišná od té, na kterou jste byli zvyklí, a to: 
Úterý 9:00 - 12:00 a 13:00 - 15:00
Čtvrtek 13:00 - 15:00 a 16:00 - 18:00. 


Na všech našich domech se navíc pomaličku vracíme k některým pravidelným kurzům. Na Plechárně a H55 až od 1. června, v KD Kyje už jsme jich pár stihli nastartovat. Pokud k nám na kurzy chodíte, možná se s vámi spojili naši lektoři. Mrkněte na aktualizované info na webech. 

V KD Kyje se stále můžete přihlásit na in-line kurz pro začátečníky, ať už děti nebo dospělé. Zjistíte na něm, jak si brusle vybrat a jak o ně pečovat. Naučíme vás, jak si brusle správně obout a jak si nasadit ochranné pomůcky a ukážeme vám, jak se na bruslích udržet, i když se nepohybujete. Společně se na bruslích rozjedeme a zvládneme zatáčku, natrénujeme brždění a naučíme se, jak zastavit. Zapracujeme na technice dlouhého skluzu a zbavíme se nejistoty na bruslích. V květnu nabízíme hned několik termínů, a to vždy ve středu celé odpoledne dle věkových kategorií v našem sále v KD Kyje. Více informací o kurzu najdete zde

Světlo světa spatří tento týden další díly našeho nového seriálu Poslouchej Prahu 14. V půlhodinových rozhovorech vám sousedé, sousedky, místní osobnosti, pamětníci a rodáci přiblíží život v městské části. Nemusíme přece cestovat daleko, abychom něco nového objevili. Poznejte lépe svou čtvrť.

Dnes odpoledne se těšte na grafika Miloše Pexu, který je autorem vizuální identity Plechárny. Miloš se na Černý Most přistěhoval s rodinou po povodních v roce 2002, kdy přišel o domov v Karlíně. Tvoří pod značkou, která nese jeho jméno, a říká, že inspiraci čerpá na Černém Mostě. A další díl nás čeká v pátek. Tentokrát to bude Martina Vaňková, žena, která před několika lety založila pražskou odnož celosvětové nadace Kiwanis. Ta vznikla před více než sto lety v Chicagu a sdružuje lidi, kteří chtějí pomoct svému okolí. Sledujte náš youtube kanál i Facebook a nic z toho vám neuteče. 

Pro aktuální informace o dění na všech našich domech, prosím, sledujte webové stránky: 
KD Kyje 
Plechárna Černý Most 

H55 
Máme velkou radost z toho, že se konečně můžeme potkávat. Těšíme se na vás i v červnu na spoustě menších akcí, které pro vás nyní s láskou připravujeme. 
Vaše Praha 14 kulturní