Praha 14 kulturní

Datum: 
04.05.2020 16:30

Minulý týden jsme vás zvali na kávu a pivo do kelímku na Plechárnu. Toto pozvání samozřejmě platí stále. S radostí ale oznamujeme, že počínaje dneškem, tedy pondělím 4. května, otevíráme kavárenské žíznivé okno také na H55! Denně od 13 do 20 hodin vám tu připravíme cappuccino, limonádu nebo točené pivo s sebou na procházku či na cestu domů. A moc se na vás těšíme.

Na Plechárně vám kávu i pivo prodáváme již více než týden a zásobujeme vás nápoji na procházky do parku. Kromě toho jsme na prvního máje uskutečnili naši historicky první online vernisáž výstavy Máte balkón? A mohla bych ho vidět? Sešlo se nám spoustu krásných kousků. Na ukázku připojujeme jednu z povedených fotografií, všech jednadvacet jich ale najdete u nás na Facebooku. Tak se ke svým sousedům a do jejich balkónových království skočte inspirovat a třeba si rovnou osázejte a vyzdobte ten svůj. 

Kyjský rybník dotváří obraz KD Kyje a my jsme se rozhodli, že si jeho okolí vezmeme za své. V týdnu vyčistíme jak samotný rybník, tak i jeho okolí. Těšíme se, že se nám tu bude zase o něco lépe pracovat a vám třeba lépe procházet a bydlet. 

Světlo světa spatří tento týden další díly našeho nového seriálu Poslouchej Prahu 14. V třicetiminutových rozhovorech vám sousedé, sousedky, místní osobnosti, pamětníci a rodáci přiblíží život v městské části. Nemusíme přece cestovat daleko, abychom něco nového objevili. Poznejte lépe svou čtvrť.

V pondělí se těšte na odborníka na výšivky Luďka Makového, který vám poví něco o svém obchodě na Černém Mostě i o tom, jak se k tak specifické disciplíně vlastně dostal. V pátek přijde na řadu obyvatelka Černého Mostu Lenka Bártová. Ta prozradí pár tipů a triků těm, kteří rádi nazují běžecké boty a chybí jim inspirace na nové trasy. Sledujte náš youtube kanál i Facebook a nic z toho vám neuteče. 

Pro aktuální informace o dění na všech našich domech, prosím, nadále sledujte webové stránky: 
KD Kyje 
 Plechárna Černý Most 

 H55 
Těšíme se na viděnou u kelímku dobré kávy již v průběhu tohoto týdne. Děkujeme, že jste s námi! 
Vaše Praha 14 kulturní