Praha 14 kulturní

Datum: 
12.02.2020 20:30

Tento týden se nám s akcemi ve všech třech domech Prahy 14 kulturní roztrhl pytel. Vybíráme pro vás proto jen ty nej a doporučujeme podívat se ještě na web, aby vám neuniklo vůbec nic. Ve středu 12. února od 20:30 promítáme ve skate hale Plechárny opět film. Tentokrát to budou oceňovaní Staříci s Jiřím Schmitzerem - snímek, který se před pár dny stal dokonce filmem roku. Lístky, které jsme měli v předprodeji, zmizely závratnou rychlostí, ale slibujeme, že pro vás nějaké syslíme i přímo na místě. Tak přijďte! 

V H55 vás ten samý den pošťouchneme, abyste hodili batoh na záda a vyrazili vstříc dobrodružstvím. Nebo, pokud si na něj netroufáte, alespoň virtuálně - iberoamerikanistka Kristýna Omastová, která žije v Hloubětíně, vám poví o tom svém. Mladá Češka procestovala velkou část jihoamerického kontinentu. Autobusem, taxíkem, lodí, stopem nebo pěšky. Šplhala na šestitisícovky v Andách, strávila den v bolivijském vězení, vydala se na čtyřdenní trek do zapomenutého města Inků, pochutnala si na smaženém morčeti a několikrát málem šlápla na jedovatého hada. Doporučené vstupné je 100 Kč, vstupenky seženete na místě, 

V rámci pohádkových sobot na Plechárně přijede protentokrát na Černý Most Chytrá kmotra Liška. Kmotra Liška svou chytrostí a sympatickou lstivostí napálí lidi, kteří si myslí, že jsou pány tvorstva. Situace řeší s důvtipem, humorem a trochou zlomyslnosti. Dokáže ale také pochopit, kdy její taškařice přesáhnou únosnou míru a umí své chyby napravit. Zábavné představení vhodné pro děti od dvou let doplňují písničky. Vstupenky si můžete jako vždycky zakoupit na našem webu i předem. 

"Há padesát pětka," jak už hovorově nazýváme nově otevřenou H55, bude tento týden také otevřena dětem. V neděli 16. února přijďte s dětmi na ryze hloubětínský Maškarní bál a připravte jim ty nejlepší kostýmy. Vyplatí se to, protože na bál dorazí porota, která bude vybírat nejzajímavější převlek. Budou se hodnotit originalita i zpracování kostýmu, ale také to, jak se v něm děti dokážou předvést. Odpoledne doplní hry, tanec, zábava a průvod v maskách. 

      

Pokud jste si stále nevybrali akci vašeho srdce, je tu ještě taky Kalendář akcí. A ten jich i tento týden nabízí spoustu, ať už z dílny Prahy 14 kulturní, nebo jiných organizací, které na Praze 14 působí. Ať je vám sedmdesát nebo pět, stoprocentně si vyberete! 
Těšíme se na viděnou s vámi!