Praha 14 kulturní

Datum: 
21.01.2020 20:30

Minulý týden jsme si společně užili Biograf Kyje - plný sál zhlédl dokument Olgy Sommerové o Jiřím Suchém Lehce s životem se prát. To tento týden nás čeká úplně jiné kino. Ve skejtové hale na Plechárně v úterý 21. ledna od 20:30 promítneme film Devadesátky a vy si s námi můžete zasoutěžit o dva lístky! Stačí, když nám na tento e-mail napíšete, co máte na 90. letech úplně nejradši! A je jedno, jestli jste v té době tvrdě pracovali, byli zrovna na rodičovské, skejtovali, tahali kačera nebo byli třeba ještě na houbách. Nejoriginálnější odpověď vyhrává a ozveme se vám zpět. Vy ostatní si můžete vstupenky zakoupit v předstihu - pak už se na baru jen stavte pro pivo nebo něco na zub a užijte si film. 

Na H55 ve čtvrtek 23. ledna křtíme knihu Jak si zařídit domov. Její autorka Jana Pěkná se v ní podělila o své zkušenosti a radí, jak dosáhnout toho, aby domov vypadal přesně podle vašich představ. V této praktické knize nenajdete žádnou nudnou teorii. Je plná cvičení a pracovních listů, které vás dovedou k vysněnému bydlení. Během workshopu se naučíme naplánovat interiér, který bude ladit s naší osobností i stylem. Zjistíme, jak použít barvy a jak správně postupovat při navrhování interiéru. Z workshopu si odneseme koláž, která poslouží jako základ pro naše další plánování a zařizování. A pozor, na křest i workshop máme již jen posledních pár kousků vstupenek!

V KD Kyje už netrpělivě vyhlížíme příští týden. Chystá se u nás totiž velký koncert! V úterý 29. ledna vás na hudební výlet do minulosti vezme mladý swingový Orchestr Ježkovy stopy. Nadaní hudebníci vám zahrají dobovou hudbu tak, jak ji slýchávali lidé za první republiky. Autenticita a věrný zvuk swingových big bandů jsou totiž pro Orchestr Ježkovy stopy klíčové. Uskupení odehrálo už mnoho koncertů napříč Českou republikou a teď trochu nostalgie doprovázené nezapomenutelnými písněmi Jaroslava Ježka s texty Jana Wericha přiveze i do Kyjí. Vy ještě nemáte vstupenky? Tak to honem napravte! 

      
Pokud jste si stále nevybrali akci vašeho srdce na tento týden, je tu ještě taky Kalendář akcí. A ten jich i tento týden nabízí spoustu, stačí si jen vybrat. 
Těšíme se na viděnou s vámi. Ve skejtovém kině, na křtu nebo na koncertě. S rodiči a jejich dětmi na sobotní plechárenské pohádce a na kyjské Pohádkové neděli
Přejeme vám pohodový leden!