Praha 14 kulturní

Datum: 
11.01.2020 15:00

Pohádkový nový rok vám přeje Praha 14 kulturní! Ať je plný radosti a nezapomenutelných zážitků. Rádi je s vámi i v roce 2020 budeme sdílet. Držme si palce, aby byl letošek ještě lepší než loňský rok, který jsme si společně krásně užili! 

Leden zahájíme přímo pohádkově. V sobotu 11. ledna vám na Plechárnu přineseme Malostranskou zimní pohádku. Divadelní pohádka pro děti od tří let i jejich rodiče v podání Divadla Matěje Kopeckého napoví, co se stane se sněhuláky, když v předjaří začne hřát sluníčko a sníh se začne rozpouštět. Ve výpravné pohádce uvidíte poetický příběh o přátelství a uslyšíte spoustu pěkných písniček.

V neděli 12. ledna si pak budete moci vybrat hned ze dvou pohádek - to podle toho, jestli to máte blíž na Hloubětín, nebo do Kyjí. No a pokud bydlíte někde uprostřed, případně chcete spojit výlet za pohádkou s pěknou nedělní procházkou, pozorně čtěte a vybírejte:
V H55 hrajeme od 15 hodin Karlovu a Jaromírovu pohádku. Těšit se můžete na tradiční pohádku Jabloňová panna v neotřelém podání. Interaktivní divadelní představení pro děti od čtyř let vtáhne diváky do děje za pomoci gramofonových desek a jiných předmětů, které se z haraburdí promění v aktéry příběhu. 

Nově otevřená H55 navíc každý druhý čtvrtek chystá výtvarné dílny pro děti - tento týden od 16:00 Bude se vyrábět z materiálů, které kolem sebe můžeme běžně najít. Seznámíme se s různými výtvarnými technikami, styly, ale i umělci. Inspirujeme se životem ve městě, ale také hloubětínským okolím včetně blízké přírody. Pojďme si hrát a tvořit! Dílny jsou vhodné pro žáky a žačky prvního stupně. Rezervujte si místo přímo u nás na webu. 

V KD Kyje jste už na Pohádkové neděle zvyklí a jen tak vás nepřekvapí. V neděli se tedy můžete těšit na Divadlo KAPSA Andělská hora a jejich O chaloupce z perníku. Každé malé dítě přece ví, že nejsladší jahody rostou v lese! Proto se Jeníček a Mařenka vydají do hlubokého hvozdu.Tam se ale ztratí a narazí na kouzelnou chaloupku, která je celá z perníku. Jenže v ní bydlí zlá ježibaba… A jak to bylo dál? Klasická pohádka o tom, že i ten nejsladší perníček může někdy pořádně zhořknout, je jedním z nejznámějších příběhů, jenž vyprávějí rodiče svým dětem už celá staletí. 

Nezapomeňte, že vstupenky na všechny naše divadelní pohádky si můžete zajistit z tepla domova až do dne konání. Najdete je v sekci program na webových stránách KD Kyje, Plechárny Černý Most a H55, případně všechny pohromadě na webových stránkách našeho prodejního partnera Goout.cz. Vyhnete se tak frontám a prodloužíte si s dětmi společný den. 

      
A čím si ještě zpříjemnit mrazivý začátek kulatého roku? 

- Již dnes, tedy v pondělí 6. ledna, zahajujeme v KD Kyje novou tradici klubu deskových her Plší doupě. Přijďte k nám kterékoli pondělí od 17 hodin, přijímáme hráče od 8 do 99 let! Každý účastník zaplatí pouze jednorázový příspěvek 20 Kč na opotřebení her. Seznam her, které má klub k dispozici, najdete zde.
- Ve středu 8. ledna zveme do KC Kardašovská na první hodinu anglické konverzace pro začátečníky všech věkových kategorií. V první hodině si společně popovídáme o tom, jak probíhají oslavy Nového roku po celém světě. Hodiny anglické konverzace jsou otevřené a jsou zdarma. 
- Ve čtvrtek od 15:00 naučíme v KC Kardašovská seniory, jak zacházet s chytrým telefonem. První ze série seminářů na téma chytrých telefonů, v rámci kterého se dozvíte, jaký telefon potřebujete, jaký si vybrat nebo jak pracovat s tím telefonem, který už vlastníte. Ukážeme si jednotlivé rozdíly a široké možnosti využití. 

No a nebo se stavte do kaváren na Plechárně a H55 jenom tak ohřát na svařák či čaj. Na Plechárnu ve všední den od 14 do 21 hodin a o víkendu již o dvě hodinky dříve. Na H55 denně od 13 do 21 hodin. 


Těšíme se na krásný další rok s vámi! 
Vaše Praha14 kulturní