Praha 14 kulturní

Datum: 
12.06.2019 09:30
Praha 14 kulturní
Dříme ve vás šachový génius? Přijďte svým soupeřům zahrát šachmat na Plechárnu! Ve středu pak vyrazte za příběhem Hastrmana do Kyjí 
Naučte se šachy, nebo se v této královské hře zdokonalte. Přijďte na šachové odpoledne pro všechny generace, pro začátečníky i pokročilé. Jak dát šachmat nebo se mu ubránit, vám řekne certifikovaný šachový trenér. Třeba se z vás nakonec stane mistr šachu v našem závěrečném miniturnaji.
Horká novinka z našeho kavárenského plechu - ke kávě vám nově rádi naservírujeme domácí buchtu.
Co když hastrmani opravdu existují? Přijďte na český film podle populární knihy Miloše Urbana, kde se nadpřirozeno potkává se světem smrtelníků. Snímek Hastrman sleduje osudy barona, který chce obnovit rybníky na svém panství, a záhadné Katynky. Historický thriller o vášni a pohanství dokáže zaujmout nejen svým příběhem, ale i zpracováním. V hlavní roli se objeví Karel Dobrý. Promítat začneme ve 21 hodin v neodolatelné atmosféře zahrady kostela sv. Bartoloměje, ale přijďte už na 19. hodinu. Přeplaveme totiž Kyjský rybník.
Přijďte zahnat žízeň zlatavým mokem do Kyjí. Čepovat budeme nejen klasiky, ale i piva, která jste třeba ještě nikdy neochutnali. Navečer nám zahrají kapely Nigdynevíš, Něžný Octopus a Jarek Filgas. 
Vyšlápněte si s námi do Dolních Počernic.  Sraz je v 9 hodin v KC Kardašovská. Dojedeme autobusem k Plechárně a odtud půjdeme pěšky až k zámeckému parku v Dolních Počernicích. Trasa je fyzicky obtížnější. 

Další akce z kalendáře zde: https://www.praha14.cz/zivot-na-praze-14/akce/