MČ Praha Dolní Počernice

Aktuálně z ÚMČ a MČ

Aktualita

Uzavření úřadu MČ Praha - Dolní Počernice

Dne 4.7.2022 bude z technických důvodů po celý den uzavřena budova úřadu MČ Praha Dolní Počernice. Za vzniklé komplikace se vám omlouváme.

Aktualita

Materiální pomoc Ukrajině

Vážení občané, RMČ Praha-Dolní Počernice v souvislosti se současnou situací na Ukrajině přijala dne 1.3.2022 usnesení č. 140.1:  140. 1   RMČ Praha – Dolní Počernice   ... (číst více)

Aktualita

PARTICIPATIVNÍ ROZPOČET MČ Praha Dolní Počernice 2022

Další info zde:  https://participace.mobilnirozhlas.cz/pocernickymesec/ Hlasování najdete zde: https://www.munipolis.cz/app/anketa/Wk1vesy4  

Aktualita

Aktuální opatření - přehledně

Všechna aktuální opatření, nařízení vlády, jejich detail, platnost a jednoduché vysvětlení najdete přehledně a jasně na tomto webovém odkazu: https://covid.gov.cz/  

Aktualita

VOLBY DO ZASTUPITELSTVA MČ PRAHA – DOLNÍ POČERNICE A HL. MĚSTA PRAHY

Prezident ČR vyhlásil dne 13.4.2022 termín obecních voleb na 23. a 24. září 2022. V těchto dnech se uskuteční volby do Zastupitelstva městské části Praha – Dolní Počernice a současně... (číst více)

Aktualita

Výstraha ČHMÚ - Velmi silné bouřky

Platnost: od čtvrtka 30.06.2022 11:13 do soboty 02.07.2022 01:00 Tato výstraha upravuje předchozí. Přidává varování před silnými a velmi silnými bouřkami na pátek 1. 7. a počátek soboty 2. 7.,... (číst více)

Aktualita

Přejmenování zastávky "Bezděkovská"

Dovolujeme si Vás informovat, že k 1.7.2022 dojde na autobusové lince PID 208 k avizovanému přejmenování koncové zastávky Bezděkovská. Zastávka nově ponese název „Vinice Dolní Počernice... (číst více)

Slovo starosty

Metropolitní plán

Starosta

Vážení spoluobčané,

převzal jsem informace od náměstka primátora Petra Hlaváčka, které si vám dovoluji ve zkrácené verzi sdělit.

 Dovoluji si Vám oznámit, že dne 26. 4. 2022, byla pořizovatelem zveřejněna vyhláška o Metropolitním plánu, čímž byl pořizovatelem zveřejněn upravený návrh Metropolitního plánu pro veřejné projednání na základě Vašich připomínek. 

 Upozorňujeme, že se jedná o konzultační materiály pracovního charakteru, které slouží pro snazší orientaci samospráv v upraveném návrhu Metropolitního plánu a pro efektivní přípravu připomínek pro veřejné projednání.

 Upozorňujeme, že dle informace od pořizovatele, který má tuto záležitost v kompetenci, není ... (číst více)