Sférické kino 22.4. 2016

Mobilní planetárium zaujalo děti ze třídy Broučků,Kvítek a Sluníček novou, netradiční metodou výuky, Sférickým kinem přímo v naší mateřské škole dne 22.4. 2016.

Během programu se děti ocitly ve 3D prostoru a připadaly si, jako by ležely přímo pod hvězdnou oblohou či na dně oceánu. Pohledy přes celou kupoli, padající hvězdy a další efekty byly opravdovou podívanou a  nemožné stalo skutečností!

Informace předkládané formou působivých záběrů, zvukových efektů děti zaujaly a výukový program byl zajímavý a zábavný. Pomocí moderních technologií si děti osvojily poznatky o světě, rozvíjely správné vnímání hodnot, probudily zájem o svět kolem nás  i vesmír, který nás obklopuje. 

Ve filmu „Zula hlídka", kterým jsme oslavily Den země, děti během jedné obyčejné výpravy za zkamenělinami narazily s vesmírnou Zula hlídkou na ložisko škodlivého odpadu. Klíč k jeho původu a k záchraně planety Země ležel v dávné (prehistorické) minulosti. Naše hrdiny čekala dobrodružná výprava, na které se dozvěděly mnoho zajímavého o vývoji života na planetě Zemi.

Fotogalerie: 

Sdílet