Doubravka – nová rozhledna na Čihadlech

V červnu se v lesoparku Čihadla na Černém Mostě otevřela nová unikátní rozhledna Doubravka, která se bez nadsázky stala novou významnou dominantou Prahy 14 .

Vyhlídková věž v podobě tříbokého jehlanu vyniká svou originální konstrukcí i použitými materiály. Tvůrci ze studia Huť architektury použili pro její výrobu trvanlivé akátové dřevo, doplněné dubovými, modřínovými a ocelovými prvky. Rozhlednu pro městskou část Praha 14 navrhl uznávaný architekt Martin Rajniš, který své dílo věnuje experimentální architektuře a spojení člověka s přírodou. K vrcholu ve výšce 20 metrů vystoupáte po 98 točitých schodech, odkud se naskýtá nevšední výhled do okolí.

Místo je z Dolních Počernic velmi příjemným cílem (nejen) prázdninové procházky a významně rozšiřuje procházkovou trasu Pavla Rysky z knihy PRAHA NEZNÁMÁ, na kterou jsme vás pozvali v loňském letním čísle Dolnopočernického zpravodaje (č. 5/6 2017). Doubravku, první veřejně přístupnu pražskou rozhlednu od dokončení Žižkovského vysílače, můžete navštívit zcela zdarma. Nenechte se odradit pohupujícím se schodištěm a počítejte s tím, že pejskové musí zůstat dole. Návštěvu vřele doporučujeme. Doubravku najdete na kopci Horka, GPS souřadnice: 50.0972583N, 14.5572806E.

Zdroj: MČ Praha 14 a časopis Čtrnáctka č. 2018/7-8

 

Autor: Lucie Hlavačková
Autor: Lucie Hlavačková
Autor: Lucie Hlavačková
Autor: Huť architektury